Események, amiken részt vettünk.
Bio-inspiráció, avagy molekuláris bölcselet a tervezésben (HFDA Academy design DIALOG ) #Kékgazdaság #Természetihlettemegoldádok #Biomimicry A Magyar Divat & Design Ügynökség HFDA Academy design DIALOG rendezvénysorozatának izgalmas kerekasztal-beszélgetésén vettünk részt. A Bio-inspiráció, avagy molekuláris bölcselet a tervezésben című rendezvényen a Biomimicry Hungary képviseletében Makai Szabolcs és Vizeli Gergő tartott előadást. „A természetben szinte minden olyan problémára …
Környezetvédelmi Konferencia (Paks) Pakson rendezték a II. Legyen szívügyünk a Föld! című környezetvédelmi konferenciát, ahol Dr. Victor András egyetemi tanár, Hizó Ferenc Innovációs és Technológiai Minisztérium Körforgásos Gazdaságpolitikáért Felelős helyettes államtitkár, Dr. Kiss Tibor egyetemi tanár, Cserháti László Biotrans Kft– „Cseppet sem” program koordinátora mellett a Biomimicry Hungary képviseletében Szőcs Boróka és Vizeli Gergő is …
Rejtett mintázatok című kiállítás – “Tedd láthatóvá a tudást!” pályázat (BarabásiLab) Csapatunk tagja – Boróka – kutatta már a méhkirálynők petéző képességét, a dolgozó méhek zsírszázalékát, a gyomirtók méhekre gyakorolt hatását, a méhek gyűjtési szokásait. Legutóbbi kutatása során arra volt kíváncsi, hogy a méhek testfelszínén milyen gombák találhatóak. A videóban röviden mesél a kutatásról, illetve …
CO&CO a CIRCULAR DESIGN TRENDS videos beszélgetés-sorozat A CO&CO a CIRCULAR DESIGN TRENDS videos beszélgetés-sorozatában vettünk részt. Az egyik beszélgetés fő témája volt a BIOMIMICRY szemlélete, a természet által inspirált módszertané, ami a formaalkotás mellett koncepcionálisan mutat utat a megfelelő rendszerű tervezésre. Beszélgető partnerként a téma kiemelt szakértőjét kérték fel, Vizeli Gergőt. Az esemény a …
TEDxDanubia Countdown – “Going Circular” filmbemutató A TEDxDanubia Countdown “the spaces in between” eseményének kezdő programjaként a “Going Circular” dokumentumfilm hivatalos bemutatóját Vizeli Gergő a Biomimicry Hungary körforgásos gazdaság szakértője tartotta az Uránia Nemzeti Filmszínházban. Az esemény központi témája a “köztes terek” voltak. Az előadások során innovációk és megoldások tucatját hallhattuk arról, hogyan lehetnek …
Kutatók éjszakája – Mit tanulhat a társadalom a molekuláris biológiától? A kutatók éjszakáján egy rendhagyó és interdiszciplináris program keretében arról beszélgettünk, hogy mit mesél a molekuláris biológia a fenntartható fejlődésről, a nemek közötti egyenlőségről, a családról, az önzőségről, a mesterséges intelligenciáról, az oktatásról és sok minden másról. Felvillantottunk jó néhány nem triviális hasonlóságot és elemeztük …
Madárgyűrűző tábor A Fenékpusztai Madárgyűrűző és Madármentő állomást 1985-ben hozták létre és azóta folyamatosan végeznek ott tudományos munkát. Az állomás fő célja a madarak gyűrűzése, amely lényege a vonuláskutatás, de emellett sérült madarak megmentésével és gyógyításával is foglalkoznak. Az évtizedek óta zajló gyűrűzés rengeteg információt adott számtalan faj vándorlási útvonaláról, fajok gyakoriságáról, az emberi tevékenység …