Rejtett mintázatok című kiállítás – “Tedd láthatóvá a tudást!” pályázat (BarabásiLab)

Csapatunk tagja – Boróka – kutatta már a méhkirálynők petéző képességét, a dolgozó méhek zsírszázalékát, a gyomirtók méhekre gyakorolt hatását, a méhek gyűjtési szokásait. Legutóbbi kutatása során arra volt kíváncsi, hogy a méhek testfelszínén milyen gombák találhatóak. A videóban röviden mesél a kutatásról, illetve láthatjátok a BarabásiLab Rejtett mintázatok című kiállításhoz kapcsolódó pályamunkáját, melyet a méhekről kitenyésztett gombák mikroszkopikus fotói képezik.

“A tudomány nem áll meg!

A Ludwig Múzeum a British Council Hungaryval együttműködve a BarabásiLab. Rejtett mintázatok című kiállításhoz kapcsolódóan pályázatot hirdetett Tedd láthatóvá a tudást! címmel, melyre 31 pályamű érkezett. Ezekből a 3 perces filmekből csemegézve mutatjuk be, hogy a fiatal kutatók milyen területeken jeleskednek és kutatásuk komplex témáját hogyan tették érzékelhetővé a nagyközönség számára.

Szőcs Boróka: Mikroszkopikus képek vagy csodálatos festmények? „Ökológus hallgató vagyok a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen. A háziméh testfelszíni gombaflóráját kutatom. Pályamunkámban a méhekről kitenyésztett gombák mikroszkopikus fotói láthatóak, ezekből a – számomra különleges – fényképekből néhányat a videóban is bemutatok. Célom, hogy a mikrogombákról készült fotókat művészeti alkotásként mutassam be. Tudományt és művészetet ötvözve szeretném felhívni a figyelmet a beporzó fajokra, főleg a háziméhek fontosságára.”

https://www.youtube.com/watch?v=3XvgFtC8iWs